Mobilní telefony nejen pro seniory

Reaktivace a reinstalace prostředí Big Launcher na telefonech
ALIGATOR S5520 Senior, S5710 Senior

po provedení obnovení nastavení telefonu (resetu)

Pokud jste na seniorském telefonu ALIGATOR S 5520 nebo S5710 provedli obnovení nastavení (reset), bude nutné reaktivovat prostředí BIG LAUNCHER.
 

Připravte si IMEI Vašeho telefonu

Pro obnovu budete potřebovat IMEI1 vašeho telefonu. Najdete jej buď na krabici telefonu nebo na štítku pod baterií. Můžete jej také snadno zjistit tak, že zapnete Váš telefon a po stisku ikony se sluchátkem vyťukejte na klávesnici telefonu kód *#06#
 

Spusťte instalaci na Vašem telefonu:

 1. Připojte telefon k síti WiFi.
   
 2. Ve Vašem telefonu spusťte internetový prohlížeč a přejděte na adresu bl.aligator.cz. Na stránce, která se zobrazí, vyplňte IMEI 1 Vašeho telefonu a stiskněte tlačítko „Odeslat“:
  BigLauncher/bl01.png 
 1. Na následující obrazovce nejprve stiskněte tlačítko “Poznámky k instalaci“ pro zobrazení návodu k instalaci a následně „Stáhnout soubor“ pro stažení aktivačního balíčku:
  BigLauncher/bl02.png
 1. Pokud se zobrazí žádost o povolení přístupu, stiskněte tlačítko „Pokračovat“, pokud budete vyzváni k povolení přístupu, stiskněte „Povolit“:
BigLauncher/bl03.png   BigLauncher/bl04.png
 1. Po zobrazení výzvy pokračujte tlačítkem OK:
BigLauncher/bl05.png 
 1. Soubor se stáhne, o jeho stažení budete informováni oznámením na horní liště. Rozrolujte horní lištu směrem dolů a spusťte aktivační balíček poklepáním na oznámení:
  BigLauncher/bl06.png
  7. Zobrazí se upozornění, stiskněte tlačítko „Nastavení“:
BigLauncher/bl07.png
 1. Zapněte přepínač „Povolit z tohoto zdroje“ tím, že na něj klepnete a následně klepněte na šipku v horním levém rohu pro návrat zpět na instalaci aktivačního balíčku:
 BigLauncher/bl08.png
 1. Zobrazí se instalační obrazovka pro instalaci prostředí Big Launcher. Pokračujte tlačítkem „Instalovat“:
 BigLauncher/bl09.png
 1. Po dokončení instalace stiskněte tlačítko „Otevřít“. Prostředí Big Launcher je teď nainstalováno. Spustí se průvodce základním nastavením:
 BigLauncher/bl10.png
 1. Prostředí Big Launcher vyžaduje udělení různých oprávnění pro přístup k prostředkům telefonu. Po zobrazení požadavků na povolení přístupu stiskněte tlačítko „Povolit“:
BigLauncher/bl11.png   BigLauncher/bl12.png
 1. Pokud po instalaci stisknete prostřední virtuální tlačítko „Hlavní obrazovka“, bude třeba potvrdit, aby se zobrazovalo prostředí Big Launcher:
BigLauncher/bl13.png   BigLauncher/bl14.png
 1. Hotovo!
ADART COMPUTERS s.r.o. Sokolovská 161, 180 00 Praha 8 IČ: 25074547, DIČ: CZ25074547 Zapsaná v OR, sp. zn.: C47307 u rejstříkového soudu v Praze