Reaktivace a reinstalace prostředí Big Launcher na telefonech ALIGATOR S5520, S5710, S5540(...) Senior

po provedení obnovení nastavení telefonu (resetu)
 

Pokud jste na seniorském smartphonu ALIGATOR provedli obnovení nastavení (reset), bude nutné reaktivovat prostředí BIG Launcher ALIGATOR.

( Licenci pro obnovení mají pouze telefony, které jsou při prodeji na štítku s čárovým kódem na krabici označeny jako "Senior". Pokud Váš telefon aktivní licenci nemá - nebyl na štíku krabice označen jako "Senior" - bude nejprve nutné si ji dokoupit zde: https://www.adart.cz/index.php?id=24289  )
 

Připravte si IMEI Vašeho telefonu

Pro obnovu budete potřebovat IMEI1 vašeho telefonu. Najdete jej buď na krabici telefonu nebo na štítku pod baterií. Můžete jej také snadno zjistit tak, že zapnete Váš telefon a po stisku ikony se sluchátkem vyťukejte na klávesnici telefonu kód *#06#
 

Spusťte instalaci na Vašem telefonu:

 1. Připojte telefon k síti WiFi.
   
 2. Ve Vašem telefonu spusťte internetový prohlížeč a přejděte na adresu bl.aligator.cz. Na stránce, která se zobrazí, vyplňte IMEI 1 Vašeho telefonu a stiskněte tlačítko „Odeslat“:

  BigLauncher/bl01.png 
 1. Na následující obrazovce nejprve stiskněte tlačítko “Poznámky k instalaci“ pro zobrazení návodu k instalaci a následně „Stáhnout soubor“ pro stažení aktivačního balíčku:

  BigLauncher/bl02.png
 1. Pokud se zobrazí žádost o povolení přístupu, stiskněte tlačítko „Pokračovat“, pokud budete vyzváni k povolení přístupu, stiskněte „Povolit“:

  BigLauncher/bl03.png   BigLauncher/bl04.png
   
 2. Po zobrazení výzvy pokračujte tlačítkem OK:

  BigLauncher/bl05.png 
   
 3. Soubor se stáhne, o jeho stažení budete informováni oznámením na horní liště. Rozrolujte horní lištu směrem dolů a spusťte aktivační balíček poklepáním na oznámení:

  BigLauncher/bl06.png

  7. Zobrazí se upozornění, stiskněte tlačítko „Nastavení“:

  BigLauncher/bl07.png
   
 4. Zapněte přepínač „Povolit z tohoto zdroje“ tím, že na něj klepnete a následně klepněte na šipku v horním levém rohu pro návrat zpět na instalaci aktivačního balíčku:

   BigLauncher/bl08.png
   
 5. Zobrazí se instalační obrazovka pro instalaci prostředí Big Launcher. Pokračujte tlačítkem „Instalovat“:

   BigLauncher/bl09.png
   
 6. Po dokončení instalace stiskněte tlačítko „Otevřít“. Prostředí Big Launcher je teď nainstalováno. Spustí se průvodce základním nastavením:

   BigLauncher/bl10.png
   
 7. Prostředí Big Launcher vyžaduje udělení různých oprávnění pro přístup k prostředkům telefonu. Po zobrazení požadavků na povolení přístupu stiskněte tlačítko „Povolit“:

  BigLauncher/bl11.png   BigLauncher/bl12.png
   
 8. Pokud po instalaci stisknete prostřední virtuální tlačítko „Hlavní obrazovka“, bude třeba potvrdit, aby se zobrazovalo prostředí Big Launcher:

  BigLauncher/bl13.png   BigLauncher/bl14.png
   
 9. Hotovo!